top of page

ANADOLU LİSESİ

Anadolu lisemiz eğitim öğretim alanında kendine düşen; eğitimli, kritik ve analitik düşünebilen, okuyan, araştıran, topluma ve çevreye karşı duyarlı, ülke ve toplum menfaatlerini ön planda tutan, saygılı, milli ve manevi duygularına bağlı bireyler yetiştirme görevini başarıyla sürdürmektedir.

Sınıfta Ders Çalışan Öğrenciler

Okulumuzda öğrenciler 9. sınıftan itibaren yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler test teknikleri ile geliştirilir. Yıl içinde her seviyedeki sınıflar için belirli aralıklarla genel test sınavı uygulanır.

Lise son sınıf öğrencilerine yönelik yoğun üniversite sınavına hazırlık amacı ile müfredat sonrası çalışmalar yapılır. YGS/LYS sınavında öğrencilerimizin sınav kaygılarını azaltmak için rehberlik desteği alınıp, YGS/LYS sınavında başarının artması sağlanır.

Deneyimli, donanımlı, alanında uzman öğretmenlerimiz öğrencilerin akademik ve sosyal gelişiminde öğrencilerimize yol göstermektedir. Okulumuz mezunu öğretmen arkadaşlarımızla çalışmak bize ayrı bir güç vermektedir.

"Çocuklarınızı yaşadığınız çağa göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin." İlkesi gereği teknolojiyi kullanan fakat esiri olmayan bir anlayışla öğrencilerimizi yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Öğrenci inceleme gezileri düzenlenerek Üniversite ve Fakültelerin yerlerini görüp, yaşayarak mesleki rehberlik yapılmaktadır. Ayrıca Okulumuzda İngilizce ve Türkçe Tiyatro çalışmaları sahnelenmekte, satranç, şiir, kompozisyon yarışmalarına ve bilim olimpiyatlarına katılıp ödüller almaktadırlar.

bottom of page