top of page

İLKOKUL

Çağdaş Eğitim Koleji olarak hedefimiz çağı yakalayan, empati sahibi, zinde; sağduyulu nesiller yetiştirmektir.

Image by Element5 Digital

İlkokul olarak öncelikli isteğimiz öğrencilerimizin okula mutlu bir şekilde gelmeleri ve okulda kendi evlerinde gibi rahat hissetmelerini sağlamaktır.

Her öğrenci özeldir ilkesiyle çocuklarımızın her birinin özel ihtiyaçlarının olabileceği göz önünde bulundurup öğrenme ortamları buna göre hazırlanmaktadır. Her türlü ihtiyacı karşılayacak kulüp, kurs ve faaliyetlerimiz aktif bir şekilde uygulanmaktadır.

Akademik eksiği olan öğrencilerimiz birebir çalışmalarla desteklenmektedir. Hedefimiz yalnızca eksikleri tamamlamak değil; eksiği olmayan öğrencilerle de ayrıca çalışmalar yapmaktadır. ZEGEP(Zenginleştirilmiş Gönüllü Eğitim Programı) olarak adlandırdığımız üst düzey eğitim uygulamalarının yapıldığı ders içeriklerimiz mevcuttur.

Tek kanatla uçulmaz ilkesinden yola çıkarak uyguladığımız değerler eğitimi programımız ilkokul bölümümüz için de önem arz etmektedir. Alanında uzman öğretmenlerimizle değerler eğitimi, temel dini bilgiler ve kuranı kerim dersleri yapılmakta; sınıf öğretmenlerimiz aracılığı ile desteklenmektedir.

Yediğimizle varız, sağlıklı ve helal olanı yeriz ilkesi ile; öğrencilerimizin beslenme programlarının hazırlanması sağlanmaktadır. Tüm yemeklerimiz okulumuza ait mutfağımızda hijyen kurallarına uygun bir şekilde pişirilmektedir. Yemek listelerimiz gıda mühendisimiz tarafından kontrol edilerek oluşturulmaktadır. Yemek listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Okul duvarlarının sınırladığı mekanların öğrenme için yeterli olmadığı düşüncesi ile her sınıf için ayrı bir gezi planı düzenlenmekte ve bu doğrultuda aylık alan gezileri gerçekleştirilmektedir.

Yabancı dil öğretiminde klasik yöntemlerden uzak; temelinde konuşma, yazma ve sunum becerilerini destekleyecek bir dil öğretim programı uygulanmakta olup,2. Sınıftan itibaren ise ikinci yabancı dil olarak Almanca derslerine başlanmaktadır. Patenti kurumumuza ait olan SAC sisteminin temel alındığı bu programda yabancı dil eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

bottom of page