top of page

OKUL ÖNCESİ

Her Çocuk Özeldir

0- 6 yaş dönemi kişiliğimizin %90ının tamamlandığı ve bu yaş aralığından sonra öğrendiğimiz birçok bilginin hayatımıza daha az etki ettiği; bu erken çocukluk dönemi olarak adlandırdığımız bu dönemde öğrendiklerimizin tüm hayatımızı şekillendirdiği yapılan önemli araştırmalarda ispatlanmıştır. Bu sebeple okul öncesi eğitimin öneminin yadsınamaz bir gerçek olduğu görülmektedir. Bizler de Çağdaş Eğitim Kurumları olarak okul öncesinde her çocuk değerlidir ve değerlerle var olur ilkesiyle sağduyulu nesillerin yetişmesi için ilk adımları atıyoruz.

Image by BBC Creative

Akademik Eğitim

Deneyimli anasınıfı öğretmenlerimiz eşliğinde milli eğitim müfredatları temellerinde, öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak derslerimiz işlenmektedir. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan dikkat ve odaklanma problemlerinin farkında olarak; bu sorunların çözülmesi gerektiği fikriyle tüm okulöncesi sınıflarımızda dikkat ve odaklanma etkinlikleri yapılmaktadır.

Sınıflarımız öğrencilerimizin rahatlıkla hareket edebilecekleri büyüklükte olup High Scope yaklaşımına uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Bunun yanında her öğrencinin zevk alabilmesi ve öğrenme alanlarının zenginleştirilmesi için farklı öğrenme teknikleri kullanılmaktadır. Soru-cevap, scamper, göster yaptır, drama vb. gibi birçok öğretme tekniği kullanılarak dersler işlenmektedir.

Branş derslerimizde ise alanında uzman öğretmenlerimizle görsel sanatlar, müzik-orf, beden eğitimi, İngilizce ve satranç dersleri amacına uygun işlenmektedir.

Değerler Eğitimi

Tek kanatla uçulmaz ilkesiyle yola çıktığımız okulumuzda; yalnızca akademik eğitimle gerçek başarıya ulaşılamayacağına inandığımız için değerler eğitimi, kurumumuzda olmazsa olmazlardandır. Alanında uzman öğretmenlerimizle temel dini bilgiler, temel ahlak kuralları ve kuranı kerim öğretimi dersleriyle desteklenmekte; her öğrenci bireysel olarak takip edilip velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Sosyal Beceri Eğitimi

Kişilerin ilişkilerinde, başkalarının davranışlarının anlamlarını kavrayarak uygun tepkiler verebilmesi sosyal beceri olarak tanımlanabilir. Bunun geliştirilebilmesi, derslerimizin odak noktası olmakta ve bu becerilere sahip bireyler yetiştirebilmek için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Özellikle ders içinde oyunlar ve drama çalışmaları sosyal beceri eğitimi için kullanılmaktadır.

Bunun yanında alan gezilerimizle de öğrencilerimizin sosyal gelişimlerine destek olunmakta, aylık plan dahilinde tiyatro, sinema, çocuk müzeleri, açık alan gezileri gibi etkinliklerle öğrenmeleri daha kalıcı ve eğlenceli hale getirilmektedir.

Yediğimizle varız, sağlıklı ve helal olanı yeriz ilkesi ile; öğrencilerimizin beslenme programlarının hazırlanması sağlanmaktadır. Tüm yemeklerimiz okulumuza ait mutfağımızda hijyen kurallarına uygun bir şekilde pişirilmektedir. Yemek listelerimiz gıda mühendisimiz tarafından kontrol edilerek oluşturulmaktadır. Yemek listelerine ulaşmak için tıklayınız.

bottom of page