top of page

" De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.  Çünkü  Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. " ( Âl-i İmran Suresi 31.ayet) 


Yüce Rabbimiz bize en güzel örnek olarak elçisi sevgili Peygamberimizi(sav) göndermiştir. Peygamberimiz(sav)'e uymayı, onu örnek almayı ve ona itaati emretmistir. Kur'an-ı Kerim'de bir çok ayette bize Rasulullah'a uymanın gerçek imanı  belirlemede temel bir ölçü olarak kabul ettiğini bildirmiştir. 


Hz.Peygamber'e(sav) Kur'an-ı Kerim'i açıklama görevi verilmiştir. Biz insanların anlayabilmesi için Kuran'ı kendi sözleri ile açıklayıp nasıl uygulanması gerektiğini bizzat davranışları ile göstermiştir. Söylediği sözler ve göstermiş olduğu davranışlarla yaşayan Kur'an olan Sevgili Peygamberimiz(sav) insanlar için en güzel örnek olmuştur. 


Peygamberimiz'in (sav) söz ve davranışları biz insanların olgunlaşmasına rehberlik etmesiyle, olgun birer mü'min olmamızı sağlayan en önemli şey  onun söz ve davranışlarına uymaktan geçmektedir. Dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşmayı arzu edenler için Peygamberimiz(sav) bir mihenk taşıdır. Yürüyen yolda  tökezlememek için onun takip ettigi yoldan gitmek gerekir. Atılan adımın doğru olup olmadığını onun adımını mukayese etmekle mümkün olur. 


Bu doğrultuda Çağdaş Eğitim Kurumları öğrencileri Peygamberimiz'in(sav) ahlakını kendilerine örnek almış ve bu yolda ilerlemektedir. Alemlere rahmet olan Efendimiz'in (sav) dünyaya teşriflerinden dolayı Mevlid Kandili'ni idrak etmek için öğrencilerimizin dilinden Peygamberimiz'in hangi özelliğini örnek aldıklarını ifade etmişlerdir.  


Peki siz Peygamberimiz'in hangi özelliğini örnek alıyorsunuz?

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

bottom of page